Volvo neemt Polestar over
Polestar gaat ook hybride auto's bouwen
Het Polestar-embleem zal zodoende prijken op alle toekomstige performance-Volvo's. Dit is enigszins vergelijkbaar met de historie van AMG: ook dat begon als een zelfstandig tuningbedrijf, maar werd later de huistuner van een automerk (Mercedes-Benz).
Daarbij is het interessant om te weten dat Polestar in de toekomst ook de Twin Engine-techniek van Volvo zal benutten. Met andere woorden: er komen Polestar plug-inhybrides.
Volvo werkt al sinds 1996 samen met Polestar. Enkele jaren geleden besloten beide partijen samen performance-versies van Volvo's te ontwikkelen. Het prototype van de S60 Polestar was een dik 500 pk sterk pk-monster, de uiteindelijke S60 en V60 Polestar waren minder krachtig en meer bedoeld als rijk uitgeruste versies met sterkere motoren dan de reguliere Volvo's.
De Polestar-medewerkers treden door de overname in dienst bij Volvo. Het raceteam blijft nog opereren onder de leiding van Christian Dahl, voormalig CEO van Polestar.
PRIVATE LEASE Volvo
Ontdek deze occasions: had je ze al gezien?
Lees ook

Lidar-leverancier Luminar failliet na vertrek Volvo

Deze Volvo 460 is al heel lang bij dezelfde eigenaar - In het wild

Toen de Volvo 343 en Honda Accord in 1976 kwamen waren ze niet alleen door hun automaten bijzonder

De Nio EL6 is dankzij accuwisselen eerder in Italië dan de Volvo EX90, maar het scheelt niet veel




