Vier Euro NCAP-sterren voor Peugeot 308 en Opel Astra
Maximale score voor Kia EV6, Mercedes C-klasse, Volvo C40 Recharge en VW Multivan
Veiligheidsinstituut Euro NCAP heeft zes nieuwe modellen aan bonken gereden. Dat deed de Europese tak van Global NCAP uiteraard in het kader van veiligheidsproeven. Vier van de zes gesteste modellen keerden met de maximaal haalbare score van vijf sterren huiswaarts. Twee nieuwkomers moesten genoegen nemen met vier sterren.
Euro NCAP heeft de veiligheidsvoorzieningen en de botsbestendigheid van de Kia EV6, Mercedes-Benz C-klasse, Volvo C40 Recharge en van de Volkswagen Multivan beoordeeld met de maximale score van vijf sterren. De nieuwe Peugeot 308 en Opel Astra behoorden niet tot deze gelukkige club, de twee nieuwe compacte middenklassers van Stellantis sleepten allebei vier sterren binnen.
De Peugeot 308 en Opel Astra werden door NCAP bekritiseerd om de 'marginale bescherming' van de borstkas van middelgrote en kleine bestuurders tijdens aanrijdingen van opzij en van voren. Het ontbreken van een airbag tussen de voorstoelen was ook een van de redenen waarom het Stellantis-duo niet met de maximale score huiswaarts keerde.
PRIVATE LEASE Opel Astra
Ontdek deze occasions: had je ze al gezien?
Lees ook

Update! Dit zijn de beste elektrische auto’s tot €65.000

Lekker praktisch, niet te groot, maximaal 20K: welke gebruikte stationwagon wordt 't?

Bij de goedkoopste Peugeot 308 SW draait alles om de knoppen – Back to Basics

Peugeot 308: vernieuwd én flink goedkoper, ook prijzen elektrische e-308 omlaag






