Uber zegt de 4.000 chauffeurs die in Nederland voor het bedrijf rijden bij de vergroening 'te ondersteunen'. Het bedrijf bedingt kortingen bij autoverkopers. Een elektrische Nissan Leaf is bijvoorbeeld met 20 procent korting aan te schaffen en ook voor de Renault Zoe is een korting beschikbaar. Dat heeft te maken met een deal tussen Uber en Renault-Nissan, die eerder dit jaar werd beklonken. Ook komen er leasemogelijkheden. "We maken de ritten met de elektrische taxi - Uber Green - € 2 per rit duurder. Veel mensen willen met een duurzame taxi reizen en willen die opslag betalen voor een milieuvriendelijke rit. Dat hebben we onderzocht.'' € 1,50 van die opslag gaat naar de taxichauffeur, slechts € 0,50 is voor Uber, zodat het voor de chauffeurs iets aantrekkelijker wordt om elektrisch te gaan rijden.
AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Uber verplicht chauffeurs vanaf 2025 elektrisch te rijden
Amsterdam heeft de primeur
30
Taxiplatform Uber maakt de overstap naar elektrische taxi's. Dat begint in 2025 in Amsterdam. Chauffeurs die dan nog niet elektrisch rijden, kunnen niet meer voor Uber rijden.
De keuze voor Amsterdam als eerste stad waar Uber alleen nog elektrisch gaat rijden, is gemaakt wegens de infrastructuur. Ook in Londen wordt elektrisch rijden de norm, zegt Uber-directeur Anabel Diaz. "Londen en Amsterdam zijn de twee steden met de beste infrastructuur. Je moet als chauffeur niet naar een laadpaal hoeven zoeken en het moet mogelijk zijn om 's nachts te laden. Andere Nederlandse steden volgen; we houden de ontwikkelingen daar in de gaten.'' Ubers doel is dat in Europa in 2025 minimaal de helft van alle ritten in zeven grote steden elektrisch is.
Lees ook
Nieuws
Nieuwe Nissan Leaf heeft alleen als topversie geen kale kont
Nieuws
Vernieuwde Citroën Ami heeft prijs
Nieuws
Opel Mokka GSE: 280 pk sterke topversie schreeuwt het van de daken
Nieuws
In deze gemeentes zijn de meeste (en de minste) auto's elektrisch
Nieuws