AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Twintig procent bijtelling voor speciale BMW 320d
94
BMW toont op de IAA een voor de Nederlandse markt heel interessante toevoeging aan het 3-serie-gamma: de 320d Efficient Dynamics Edition. Deze auto zou bij ons namelijk in aanmerking voor het tarief van twintig procent bijtelling komen.
De 320d Efficient Dynamics Edition heeft een viercilinder turbodiesel onder de kap met een vermogen van 163 pk. Normaal levert de 320d 177 pk. BMW heeft flink geschaafd aan de 320d om het verbruik te drukken. We noteren een verder aangepast motormanagement, extra aerodynamische aanpassingen, een extra lange zesde versnelling en een aangepast vliegwiel.
Door de extra aanpassingen bedraagt het gemiddeld verbruik slechts 4,1 liter per 100 kilometer. Hieraan koppelt de BMW een CO2-uitstoot van 109 gram per kilometer. Omdat deze waarde onder 116 gram ligt, komt de 320d Efficient Dynamics Edition in aanmerking voor het bijtellingstarief van 20 procent.
De nieuwe versie van de 3-serie wordt de zuinigste auto in het BMW-gamma. In een persbericht meldt het merk dat de auto vooral gericht is op de Duitse, Italiaanse, Spaanse en Franse markt. De Nederlandse importeur meldt op dit moment te kijken of het interessant is om deze 320d Efficient Dynamics Edition ook naar Nederland te halen. AutoWeek zegt: doen!
De nieuwe versie van de 3-serie wordt de zuinigste auto in het BMW-gamma. In een persbericht meldt het merk dat de auto vooral gericht is op de Duitse, Italiaanse, Spaanse en Franse markt. De Nederlandse importeur meldt op dit moment te kijken of het interessant is om deze 320d Efficient Dynamics Edition ook naar Nederland te halen. AutoWeek zegt: doen!
Ontdek deze occasions: had je ze al gezien?

BMW 3-serie Touring 320d High Executive *Automaat*Panodak*!
- 2007
- 409.016 km
€ 2.995

BMW 330e M-Sport|Pano|H&K|HUD|Keyless|Memory|50 JR Editie
- 2022
- 52.579 km
€ 42.950

BMW 3-serie Touring 330e xDrive M Sport 293Pk Automaat (PANORAMADAK, M PAKKET, LASER KOPLAMPEN, MEMORY SEATS, HEAD-UP DISPLAY, HARMAN/KARDON, 360 CAMERA, ADAPTIVE CRUISE, APPLE CARPLAY, NIEUWE APK, NIEUWSTAAT)
- 2020
- 135.707 km
€ 29.945
Lees ook
Achtergrond
Toen BMW nog gewoon zei waar het op stond: persmap BMW 3 serie 1975
Nieuws
BMW 2-serie, 3-serie en 4-serie: nog meer vermogen voor instap-M-versies
Vergelijkende test
Als het laag, ruim en snel moet zijn: Audi S5 Avant vs. BMW M340i Touring
Nieuws
Toen BMW nog gewoon vier jaar kon wachten met Touring van nieuwe 3-serie
Nieuws