Testwerk nieuwe Renault Clio begonnen
Generatie vijf voor het eerst op pad
In 2017 wist Renault in Europa maar liefst 327.395 Clio's aan de man te brengen. Daarmee is het de op één na populairste auto van ons continenent en veruit de meest geliefde auto in zijn klasse. De Clio blijkt namelijk stukken meer in trek dan de Volkswagen Polo (272.061 stuks) en de Ford Fiesta (254.539), die op de plekken drie en vier eindigden. De huidige Clio verscheen in 2012 op de markt en werd medio vorig jaar opgefrist. Volgend jaar staat generatie vijf in de showrooms, een auto die nu voor het eerst buiten de deur is te zien.
In grote lijnen breekt Renault niet met het ontwerp van de huidige Clio. De auto behoudt het ietwat bolle neusje van de huidige generatie, al lijkt Renault er designelementen van auto's als de Mégane en Talisman in te verwerken. De huidige Clio is nog als Estate leverbaar en daarmee doet Renault nog altijd goede zaken, al zijn dergelijke compacte stationwagons van een uitstervende soort. Het is nog de vraag of die auto terugkeert.
De nieuwe Clio komt op Renault-Nissans modulaire CMF-basis te staan, dat ook onder de volgende generatie Nissan Juke een plek krijgt. Die nieuwe basis heeft ongetwijfeld een gewichtsreductie en een grotere wielbasis en daarmee meer interieurruimte tot gevolg. Deze nieuwe Clio is ongetwijfeld de eerste generatie van het model dat kennismaakt met elektrificatie. Een volledig elektrische versie is in elk geval welkom, gezien ook de nieuwe Opel Corsa en Peugeot 208 een dergelijke stekkerversie krijgen. Natuurlijk komt Renault weer met een sportieve RS-versie.
PRIVATE LEASE Renault Clio
