Suzuki Swift van alle kanten

Suzuki Swift 2010
Suzuki Swift 2010Suzuki Swift 2010Suzuki Swift 2010Suzuki Swift 2010Suzuki Swift 2010Suzuki Swift 2010Suzuki Swift 2010Suzuki Swift 2010Suzuki Swift 2010Suzuki Swift 2010Suzuki Swift 2010Suzuki Swift 2010Suzuki Swift 2010
Suzuki gaf twee weken geleden de eerste informatie vrij over de nieuwe Swift. Met het beeldmateriaal waren ze echter wat minder scheutig. Inmiddels is de nieuwe Swift van alle kanten op de foto gezet. Tot de bagageruimte aan toe.
Je moet even twee keer kijken naar de nieuwe Suzuki Swift, want het nieuwe model lijkt wel heel erg op zijn voorloper. Toch is de auto aan alle kanten gegroeid. Met zijn lengte van 3,85 meter is hij zelfs negen centimeter langer dan zijn voorganger. Met 1.695 millimeter is hij een half centimetertje breder en de hoogte is met 1,51 meter een centimeter langer dan voorheen. De langere wielbasis is met 2,43 meter vijf centimeter meer dan voorheen.
Na de zomer komt de Swift als drie- en vijfdeurs op de markt. Er is een 1,2-liter benzinemotor leverbaar en een 1,3-liter diesel. Die laatste komt niet naar ons land. Daarmee blijft er voor Nederland dus maar één motorisering over. Daarbij is er wel keuze tussen een handgeschakelde vijfbak of een viertraps automaat.
De benzineversie heeft een vermogen van 94 pk en sprint in 12,3 seconden van 0 naar 100 km/u. De automaat is een ruime seconde trager. Het feest stopt bij 165 km/u. Het gemiddelde brandstofverbruik bedraagt 5,0 liter op 100 km en daarbij hoort een CO2-uitstoot van 116 gr/km. De driedeurs legt 945 kilo op de schaal en de vijfdeurs is 965 kilo. Bij de driedeurs is de bagageruimte 211 liter. Die kan worden uitgebreid tot maximaal 860 liter wanneer de achterbank is neergeklapt.
Voor de volledigheid geven we ook nog even de specs van de diesel. De Belgen lezen immers ook mee, en daar wordt een diesel niet zo fors belast als hier, waardoor hij wel voor een gunstige prijs aan de man kan worden gebracht. De 1,3-liter DDiS is eigenlijk een Multijet van Fiat met een vermogen van 75 pk. Die kan in 12,7 seconden van 0 naar 100 km/u en haalt een top van 165 km/u. Als gemiddeld verbruik wordt 4,2 liter op 100 km opgegeven – de uitstoot is 109 gr/km. De driedeurs weegt 1.055 kilo en de vijfdeurs is tien kilo zwaarder.
Voor de prijzen van de nieuwe Suzuki Swift moeten we nog wachten tot september.

PRIVATE LEASE Suzuki Swift

Suzuki
Suzuki Swift 1.2 Smart Hybrid Comfort
€ 349
 

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (40)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.