Subaru zet hoog in op de VS

Subaru Outback
In Europa heeft Subaru wat betreft verkoopcijfers wel betere tijden gekend, maar in de Verenigde Staten gaat het stukken beter. Om de vraag bij te kunnen benen, moet de fabriek in Indiana worden uitgebreid.

Subaru heeft er in de Verenigde Staten behoorlijk de vaart in. De laatste vijf jaar heeft het als enige automerk onafgebroken z'n verkoopcijfers verbeterd. Om de almaar stijgende vraag naar de Subaru's aan te kunnen, moet de productie worden vergroot. Dat meldt Automotive News.

De huidige productie kan de toekomstige vraag niet bijbenen. Daarom wordt de Subaru-fabriek in Lafayette (Indiana) met 30 procent uitgebreid. Vanaf 2016 moet ook de nieuwe generatie van de Impreza er van de band gaan lopen. Momenteel lopen de Legacy, Outback, Tribeca en de Toyota Camry er van de band.

Vanaf het moment dat de eerste Impreza in Indiana het levenslicht gaat zien, wil Subaru jaarlijks ten minste 100.000 auto's extra gaan produceren. De totale kosten komen uit op ongeveer 230 miljoen dollar, zo'n 175 miljoen euro. Het is niet zo vreemd dat Subaru fors inzet op de Verenigde Staten; het land is goed voor zo'n vijftig procent van de wereldwijde verkoop van het merk. Vorig jaar reden 184.783 Subaru's de fabriekspoort uit, in 2011 bleef de teller nog op 161.716 steken.

Lezersreacties (32)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.