AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Studie voor Dodge Challenger in Detroit
Op de North American International Motor Show in Detroit, presenteert Dodge een studiemodel voor een nieuwe Challenger. Serieproductie wordt bij voorbaat niet uitgesloten.
Op de North American International Motor Show in Detroit, presenteert Dodge een studiemodel voor een nieuwe Challenger. Serieproductie wordt bij voorbaat niet uitgesloten.
"Stoer, ruig en hij lijkt op een moderne General Lee," aldus Dodge. Maar Bo en Luke reden toch echt in een Dodge Charger, die onlangs als een snelle vierdeurs familiesedan is gereïncarneerd. De basis van het Challenger-studiemodel is de Chrysler 300C. De Challenger is met zijn Hemi V8 en achterwielaandrijving een 'All American'-Muscle Car. Dodge zegt dat serieproductie van deze nieuwe Challenger niet is uitgesloten. Dat zal niet zijn voor 2009.
In begin van de jaren '70 had Dodge ook al een Challenger in het programma. Dat was een vierzits coupé die werd geleverd met een serie V8-en met vermogens van 230 pk tot 425 pk voor de 7,0-liter R/T-versie. De Challenger had een vijf centimeter langere wielbasis dan zijn zustermodel Plymouth Barracuda, zodat de Challenger ook kon racen in de CanAm-serie.
Voor Europa is de stand van Dodge op de beurs in Detroit belangrijk, omdat daar een productieversie staat van de Caliber. Tot nu toe is die alleen nog als concept car getoond. Dodge wordt volgend jaar ook in Europa gelanceerd. Dan de Caliber zal het eerste model zijn.
Plaats een reactie



