Start-up: Sono Motors heeft geld binnen

In 2018 eerste EV's van nieuw merk

Sono Motors

Het is het Duitse Sono Motors gelukt om via crowdfunding genoeg geld binnen te krijgen om zijn plannen voort te zetten.

Automobiele start-ups schieten overal als paddenstoelen uit de grond. Middels crowdfunding proberen de bedrijven geld binnen te halen om hun gepresenteerde plannen daadwerkelijk te kunnen uitvoeren. Het in Munchen gevestigde Sono Motors heeft dankzij online investeerders 179.540 euro binnengeharkt, voldoende om met de verdere ontwikkeling van auto's te beginnen.

De beoogde EV van Sono moet via speciale cellen op het dak kunnen worden opgeladen. Volgens Sono zijn de panelen krachtig genoeg om de actieradius met 30 kilometer te kunnen vergroten. Daarnaast krijgt de auto een bijzonder luchtfilter mee, voorzien van een soort mos. Het bedrijf meent dat de lucht die het interieur binnenkomt daardoor veel schoner wordt.

In 2018 wil Sono zijn eerste auto's gaan leveren. De vanafprijs zou op zo'n 12.000 euro liggen. Die instapper krijgt een 14,4 kWh sterk accupakket mee en moet in totaal 120 kilometer ver kunnen komen. Een duurdere versie krijgt een 30 kWh sterk accupakket, goed voor een actieradius van 250 kilometer.

Lezersreacties (20)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.