AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Sportwagenplannen van Saab
Bij Saab wordt nagedacht over een sportauto. Op de Autosalon van Genève, in maart 2006, zal Saab een studiemodel onthullen.
Bij Saab wordt nagedacht over een sportauto. Op de Autosalon van Genève, in maart 2006, zal Saab een studiemodel onthullen.
Al enige tijd wordt gespeculeerd over een Saab-variant van de Pontiac Solstice. Deze kleine sportauto rijdt al enige tijd rond in de VS en is daar een regelrechte hit. Over enige tijd komt dit model als opvolger van de Opel Speedster naar Europa. Een Amerikaanse woordvoerder van Saab heeft gezegd dat een Solstice met Saab-logo's er zeker niet komt.
Toch is Saab bezig een sportauto te ontwikkelen. Die zou worden gemaakt op basis van de Opel Astra GTC OPC. Dat zou betekenen dat het een voorwielaangedreven auto wordt met een viercilinder turbomotor met 240 pk. Ook wordt gesproken over een V6 turbo uit de rekken van Saab. De lijnen voor de auto zouden nog zijn getekend door Michael Mauer, de ontwerper die onlangs naar Porsche is vertrokken. Deze auto staat in maart 2006 als studiemodel op de Autosalon van Genève. Of er daarna productieplannen zijn, is nog niet duidelijk.
Plaats een reactie
Ontdek deze occasions: had je ze al gezien?

Saab 9-3 Cabrio 2.0t SE | Rijklaar | Lichtmetalen velgen Mistlampen Climate control
- 2000
- 261.167 km
€ 3.250

Saab 9-3 Cabrio 1.8t Vector Automaat | Rijklaar incl garantie | Meesturende xenon Parkeersensoren Stoelverwarming
- 2008
- 263.710 km
€ 10.900

Saab 9-3 2.0 T CABRIO Vector Spring Edition
- 2005
- 146.473 km
€ 7.950
Lees ook
Autotest

Deze auto's kwamen vanwege het verlangen naar een vijfde deur: Renault 20 vs. Saab 99 Combi-Coupé
Nieuws

Dit zijn de vijf goedkoopste occasions op lpg

Saab 9-5 Sport Estate 2.0t Griffin – 2009 – 272.524 km - Klokje rond
Vergelijkende test

Een Daf en een Saab tegen elkaar? Ook nog als stationwagon? Dat ging ooit prima!
Nieuws
