Saab geeft nieuwe aandelen uit

Saab in Trollhättan | Foto: ANP/EPA
De inmiddels al behoorlijk lang slepende kwestie rond Saab gaat weer verder: er worden nieuwe aandelen uitgegeven om de toekomst van het merk te redden.

Swedish Automobiles, de eigenaar van Saab, maakt vandaag bekend maximaal vier miljoen nieuwe aandelen uit te geven. Dit in het kader van de nieuwe overeenkomst ter waarde van 150 miljoen euro met GEM Global Yield Fund Limited. Hoeveel nieuwe aandelen er komen en voor welke prijs ze worden uitgegeven, wordt afhankelijk van de komende 15 dagen bepaald.

Daarnaast maakt het merk bekend dat er nog altijd gesprekken met partijen gevoerd worden, over het doorzetten van financiering voor het merk. Al sinds afgelopen maart ligt de productie bij de fabriek in het Zweedse Trollhättan stil. Tussen toen en nu zijn er afwisselend negatieve en hoopgevende signalen rond Saab. De nieuwe aandelenuitgifte moet het merk weer enige ademruimte geven.

Lezersreacties (12)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.