Renault schrapt nog eens 2.000 banen
Moeizaam herstel
Renault schrapt nog eens 2.000 banen in Frankrijk. Het bedrijf is in gesprek met vakbonden over het ontslaan van 1.600 technische medewerkers en 400 werknemers in ondersteunende functies tussen 2022 en 2024.
Renault kondigde vorig jaar al aan wereldwijd ongeveer 14.600 banen te schrappen en de productiecapaciteit met bijna een vijfde te verlagen. Daar komen nu dus nog 2.000 geschrapte banen bij. Renault is net als vrijwel alle andere autofabrikanten behoorlijk geraakt de coronacrisis. Daardoor liep de productie en levering van nieuwe auto's achter en daarbovenop komt nu ook het chiptekort nog. Renault ligt bovendien met zijn herstel achter bij rivalen als Volkswagen en Stellantis. Dat komt vooral doordat Renault grotendeels afhankelijk is van de Europese markt. Die herstelt langzamer dan de Chinese of Amerikaanse markt.
Ondertussen probeert Renault Group de overgang naar elektrisch rijden te versnellen en daarin gaat uiteraard ook veel geld zitten. Tegen 2025 moeten negen nieuwe elektrische auto's - verspreid over de verschillende merken van Renault Group - op de markt komen, die in Frankrijk worden gemaakt. Dan gaat het onder andere om de Renault Mégane E-Tech Electric en de nieuwe Renault 5, maar ook elektrische modellen van Alpine.
PRIVATE LEASE Renault
Had je deze auto's al gezien?

Renault Captur 1.2 TCe Dynamique
- 2014
- 119.170 km

Renault Symbioz esprit Alpine E-Tech full hybrid 145 | Panoramadak | LM velgen | Metallic lak
- 2025
- 4.500 km

Renault Scénic 1.2 TCe Zen 116PK|Origineel NL|Navi|20INCH|PDC|Isofix|Lane Assist|Trekhaak|Climate|Bluetooth|Cruise Control
- 2017
- 169.832 km