AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Renault lonkt naar Jaguar
Renault wil graag hogerop in de markt. Om dat voor elkaar te krijgen, willen de Fransen een merk overnemen in de hogere klasse. Volgens de Franse media heeft Renault nu de pijlen gericht op Jaguar.
Renault wil graag hogerop in de markt. Om dat voor elkaar te krijgen, willen de Fransen een merk overnemen in de hogere klasse. Volgens de Franse media heeft Renault nu de pijlen gericht op Jaguar.
Volgens het economische Franse blad l'Expansion onderzoekt Renault de mogelijkheden om Jaguar over te nemen. Met de aankoop van een merk uit de hogere klasse, wil het Renault-concern zijn positie daar versterken. Tot nu toe is Renault weinig succesvol in het hogere marktsegment – het laatste bewijs daarvan is de Vel Satis, die ondanks zijn vernieuwende concept, onder het publiek niet is aangeslagen.
Onder leiding van de nieuwe Renault-directeur Carlos Ghosn, wil Renault een merk uit de hogere klasse overnemen. Eerder probeerde de Fransen Volvo los te weken bij de Ford Premier Automotive Group, waartoe het Zweedse merk behoort. Daar ging Ford niet op in, omdat Volvo het meest succesvolle merk is uit hun premium-stal. Bij Jaguar, dat in 1989 door Ford is overgenomen, boekt Renault wellicht meer succes. Het edele Britse merk heeft over alle jaren voor Ford een klein verlies opgeleverd. Volgens andere geruchten zou Renault ook geïnteresseerd zijn om Saab van General Motors over te nemen.
Op 6 februari geeft Carlos Ghosn zijn plan van aanpak voor Renault. Het merk zag in de afgelopen tien maanden het marktaandeel in Europa zakken van 11,6 tot minder dan 10 procent. De grootste schuldigen daarvoor zijn de gefacelifte Laguna, die niet erg lijkt aan te slaan, de Twingo, waarvan het nieuwe model is uitgesteld en de Modus, waarvan de productie dit jaar al een aantal keer is teruggeschroefd.
Plaats een reactie
PRIVATE LEASE Renault
Had je deze auto's al gezien?
Lees ook
Vergelijkende test
Toen stationwagons nog echte werkpaarden waren - Renault 12 Break vs. Fiat 131 Mirafiori Familiale
Duurtest
De Renault 5 E-Tech Electric is als Urban Range 120 pk al leuk genoeg
Renault 18 GTL (1984) - Klokje Rond klassiek
Nieuws
Renault Clio voor tweede maand op rij bovenaan Europese verkopen
Nieuws