AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Ralf Brandstätter nieuwe CEO Volkswagen
Toch niet Blume
56
Volkswagen heeft maandagavond Ralf Brandstätter aangesteld als nieuwe CEO. Hij neemt het stokje over van Herbert Diess, die aanblijft als bestuursvoorzitter van de overkoepelende Volkswagen Group.
Brandstätter moet de uitrol van elektrische auto's in goede banen leiden. Daarnaast moet de nieuwe topman toezien op de digitalisering bij Volkswagen. Op beide vlakken is het merk de afgelopen maanden veelvuldig negatief in het nieuws geweest. De ID.3, de eerste van een nieuwe generatie elektrische auto's, zou met softwareproblemen kampen. Eerder deze maand moest Volkswagen vanwege vergelijkbare problemen de levering van de nieuwe Golf onderbreken.
Brandstätter werkt sinds 1993 bij Volkswagen en was opgeklommen tot Chief Operating Officer (COO). In de tussentijd was hij tevens actief bij Volkswagen-dochter Seat. Brandstätter begint op 1 juli als CEO. Eerder ging nog het gerucht dat Porsche-CEO Oliver Blume de nieuwe CEO van het merk zou worden, maar nu blijkt dat dus toch niet het geval te zijn.
PRIVATE LEASE Volkswagen
Ontdek deze occasions: had je ze al gezien?
Lees ook
Elektrische auto's

Update! Dit zijn de beste elektrische auto’s tot €35.000
Achtergrond

Deze auto's hadden dezelfde naam maar hadden niets met elkaar te maken
Nieuws

Volkswagen ID Cross: hoge broer van elektrische Polo - Vooruitblik
Autotest

Van bloemistenbus tot V6-monster: Daan bouwt ultieme T3 én ook nog Subaru-Porsche 356
Nieuws







