PSA dreigt uit beurs-top 40 te verdwijnen
Het aandeel PSA is over de afgelopen twaalf maanden 65 procent in waarde gedaald en staat nu op zo'n 6,70 euro. De waarde van PSA, dat op de Franse aandelenbeurs CAC40 handelt onder de naam Peugeot, is gekelderd naar 2,4 miljard euro en daarmee neemt het op dit moment de 77ste plaats in op de lijst met grootste Franse bedrijven – riant buiten de top 40 van de CAC40. Automotive News Europe meldt dat PSA daarom uit de CAC40-lijst zou kunnen verdwijnen om plaats te maken voor het Belgische chemieconcern Solvay. En dat zou een bijzonder pijnlijke gebeurtenis zijn.
"Peugeot heeft de zwakste positie op de index en is duidelijk in gevaar", zegt een analist van Exane BNP Paribas. "Tenzij er een buitengewoon politiek besluit wordt genomen, loopt Peugeot een grote kans om in september van de CAC40 te verdwijnen." Eerder vroeg PSA al staatssteun om een fabriek op te houden.
Arnaud Scarpaci van Agilis Gestion investeringsfonds zegt: "Wanneer het aandeel onder de 6 euro terecht komt, wordt het heel erg moeilijk om Peugeots aanwezigheid op de beurs te rechtvaardigen. Maar het herstructureringsplan dat het bedrijf half september zegt te gaan presenteren, kan PSA er bovenop helpen, dat is iets wat het Euronext-comité in het achterhoofd zou kunnen houden." Het Euronext-comité, dat de zaak bestudeert en beslist of het al dan niet aanblijven van PSA op de beurs, komt waarschijnlijk in de eerste week van september bij elkaar.
"Verwijdering van de CAC40 zou een dubbele teleurstelling zijn voor PSA, gezien de economische situatie en de moeite die het concern doet om de problemen op te lossen", aldus een woordvoerster van het geplaagde Franse bedrijf. Het derde Franse merk, Renault, vertegenwoordigt een waarde van 11,2 miljard euro en het aandeel Renault zat de afgelopen tijd riant (30 procent) in de lift.
PRIVATE LEASE Peugeot
Had je deze auto's al gezien?

Peugeot 208 1.2 PureTech Active Pack - Navigatie/Apple CarPlay I Airco I LED I PDC I 30.000 KM -Dealer onderhouden
- 2021
- 30.118 km

Peugeot 2008 1.2 PureTech Allure Pack*DealerOh*Automaat*Navi*Camera*Carplay*
- 2021
- 54.859 km

Peugeot 108 1.0 e-VTi 72pk 5Drs Active TOP! | Cabrio | Origineel NL | Airco | Bluetooth audio | LED dagrijverlichting | Incl. BOVAG garantie etc..
- 2018
- 70.958 km