"Productie Fiat 500 ook in Italië"

Fiat 500
Fiat overweegt om de nieuwe 500 ook in Italië te gaan bouwen, blijkt uit de Italiaanse pers. Daarmee moet de Termini Imerese fabriek op Sicilië overeind worden gehouden.
De Fiat 500 wordt samen met de Panda gebouwd in Tychy in Polen. Daar komt volgend jaar de opvolger van de Ford Ka bij, die zijn techniek deelt met deze Fiats. In Italië staat nog op Sicilië de Termini Imerese fabriek. Daar werd de Fiat Punto gebouwd, maar is nu alleen nog de Lanica Ypsilon over. In 2009 wordt de productie van de nieuwe Yp daar ondergebracht. Alleen daarmee kan de schoorsteen van Termini Imerese op Sicilië niet blijven roken.
Op verzoek van de Italiaanse overheid onderzoekt Fiat of het mogelijk is een deel van de productie van de 500 en de Panda daar onder te brengen. In de komende weken wordt daarover een beslissing verwacht. Als de productie van de kleine Fiats niet doorgaat, is het binnenhalen van een model van een 'vreemde' fabrikant ook nog een optie voor Fiat Auto.
Niet naar de VS
Verder ziet het er naar uit dat de 500 géén carrière gaat maken in de Verenigde Staten. Aanvankelijk was het plan om de 500 te laten meeliften op de herintroductie van Alfa Romeo in de VS. Nu wordt daar vanaf gezien omdat Fiat geen dealernetwerk in de VS heeft. "Maar als we daarvoor een oplossing verzinnen, willen we de 500 graag naar Amerika brengen", aldus Fiat-directeur Lorenzo Sistino in een interview in de Amerikaanse pers. Daarmee zou Fiat een mooie concurrent hebben voor de Smart Fortwo waarbij het onlangs is gelukt een typegoedkeuring te krijgen in de VS. Ook biedt hij tegenwicht aan de Mini die in Amerika gewoon vanuit de BMW-showroom wordt verkocht.

PRIVATE LEASE Fiat 500

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.