en nog veel meer..
Om te kunnen inloggen op Mijn AutoWeek moet u akkoord gaan met onze privacy voorwaarden.
Peugeot ontwikkelde samen met Ford een nieuwe 1,4-liter common rail diesel, die in januari beschikbaar komt voor de 206. Meer nieuws presenteerde de PSA-groep onlangs op het testcircuit van Mortefontaine bij Parijs.
Binnenkort werken onze remmen niet meer hydraulisch, hebben we een elektrische parkeerrem en draaien motoren niet meer stationair bij stoplichten. Aan zo'n toekomst wordt momenteel gewerkt door PSA (Peugeot/Citroën). Onlangs konden we al rijden met een Peugeot 206 met deze techniek van de nabije toekomst.
De nieuwe 1,4-liter DV4TED4 dieselmotor met common rail techniek in het vooronder van deze experimentele 206 had weliswaar onze grootste interesse. Maar meer dan een paar rondjes op het binnenterrein van Mortefontaine hebben we niet kunnen rijden. Daarbij kregen onze oren een echt dieselgeluid te horen en merkten we dat de nieuwe motor vlot reageert op het gaspedaal. We moeten dus tot half januari wachten om de nieuwe diesel aan de tand te voelen.. Die motor komt trouwens in het voorjaar ook beschikbaar in de 307. En om nog maar even bij de 307 te blijven: ja, er komt een CC-versie.
Terug naar de toekomst, die er volgens PSA veel schoner op wordt door het gebruik van E-Start. Daarbij slaat de motor af als je stilstaat en het koppelingspedaal niet hebt ingetrapt. Ontkoppel je en/of schakel je in '1' dan start de motor weer. Daarmee daalt het brandstofverbruik in steden met 10 %, terwijl natuurlijk ook de emissie afneemt. Iets dergelijks kennen we al uit de VW Lupo 3L.
De test-206 was ook uitgerust met een Brake-By-Wire remsysteem (BBW), waarbij er alleen nog gebruik wordt gemaakt van elektromechanische remmen en er dus geen hydrauliek meer aan te pas komt. Verder had deze 206 een elektrische handrem (E-Park), elektrische stuurbekrachtiging, een superlichte wielophanging en een speciaal systeem voor de behandeling van de uitlaatgassen. We hebben bovendien nog gereden met een Citroën Picasso met een combinatie van conventionele remmen vóór en BBW achter. Op zich techniek waarvan je niet direct iets spectaculairs merkt, het is vooral ontwikkeld met het oog op brandstofbesparing. (Henny Hemmes)