Patstelling bij Dacia verleden tijd

Dacia Logan productie
De directie van de Dacia fabriek in het Roemeense Pitesti zal de afgelopen weken met de handen in het haar hebben gezeten:de werknemers wilden een flinke beloning zien voor het aandeel dat zij hadden in de groei van het merk. Na drie weken van staking hebben beide partijen dan eindelijk een akkoord bereikt.
Dat meldt Renault-Dacia in een officieel persbericht. De werknemers krijgen met terugwerkende kracht vanaf begin dit jaar een loonsverhoging van 300 lei (83 euro). Vanaf 1 september komt daar nog eens 60 lei (16 euro) bij. De technici en het management krijgen een loonsverhoging van 15 procent.
Alle werknemers krijgen bovendien een bonus, die gelijkstaat aan een maand salaris. Hierbij geldt een minimum van 900 lei (250 euro). Dacia benadrukt in het persbericht dat de loonsverhoging hoger is dan gemiddeld in de Roemeense industrie. Ook het basisloon zou 43 procent hoger liggen dan bij andere Roemeense fabrieken. Bij de Dacia-fabriek in Pitesti werken ongeveer 13.000 mensen.

PRIVATE LEASE Dacia

Lezersreacties (14)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.