AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Opel: vijf nieuwe modellen in vijf jaar
44
Opel plant in de komende jaren vijf nieuwe modellen. Dat vertelt Nick Reilly, de nieuwe baas van GM Europe.
De komende vijf jaar kunnen we van Opel vijf nieuwe modellen verwachten. Daarmee moet het merk nieuwe leven worden ingeblazen. Hybrides en elektrische auto's staan daarbij hoog op de verlanglijst van Nick Reilly, de nieuwe baas van General Motors in Europa.
In het algemeen werd aangenomen dat het met de Agila gauw gedaan zou zijn, nu Suzuki een samenwerkingsverband heeft met Volkswagen. De kleinste Opel is immers een kloon van de Suzuki Wagon R. Reilly geeft echter aan dat de samenwerking gewoon blijft bestaan en dat de Agila dus weer een model van Suzuki als opvolger krijgt. "Die moet onze praktische kleine auto worden", vertelt hij in het Duitse Auto Motor und Sport.
Daarnaast plant Opel nog een compact model. "Die wordt sportiever en een echte lifestyle-auto", verklaart hij. Daarmee wordt het nieuwe Opeltje dus een concurrent in de vlug uitdijende klasse van de Citroën DS3, Alfa Romeo Mito en natuurlijk de Mini.
De SUV op basis van de Corsa staat op de planning voor 2013. Naar het zich laat aanzien heeft de productie daarvan plaats in Zuid-Korea. Dat is een bittere pil voor de Opel-fabriek in Antwerpen. Het voortbestaan van die vestiging hangt af van de Opel SUV. Aanvankelijk was België de productie van dit model beloofd.
Binnen drie jaar komt Opel met een geheel elektrische auto op de markt. Dat wordt een helemaal nieuwe auto – dus geen elektrische variant van een bestaande Opel. Dat neemt niet weg dat ook bestaande modellen binnen vijf jaar een elektrisch aangedreven variant krijgen.
Tot slot is er nog de Ampera, de Opel-variant van de Chevrolet Volt. Die verwacht Reilly in 2011. Voor de plug in-hybride wordt in het begint een jaarlijkse verkoop verwacht van zo'n 10.000 tot 15.000 stuks. Later moet dat vlug meer worden.
PRIVATE LEASE Opel
Had je deze auto's al gezien?

Opel Corsa 1.2 100PK Turbo Hybrid GS | AppleCarPlay/AndroidAuto | Armsteun | Keyless Start | Camera | Cruise Control | Navigatie | 10"scherm | 16''LMV | TwoTone | LED | Virt.Cockpit | Parkeersensoren Rondom |
- 2024
- 35.378 km
€ 23.225

Opel Karl 1.0 Edition | Airco | AppleCarPlay/AndroidAuto | Cruise Control | Navigatie | Parkeersensoren Achter | Cruise Control | Isofix |
- 2018
- 68.530 km
€ 9.925

Opel Corsa 1.2 100PK Edition | AppleCarPlay/AndroidAuto | Cruise Control | 16"LMV | Airco | Navigatie | Isofix | Armsteun | Parkeersensoren | Trekhaak |
- 2022
- 61.827 km
€ 14.825
Lees ook
Nieuws
Opel Grandland Electric AWD: topversie met 325 pk geprijsd
Opel Astra GSi 16V - 1994 - Op de rollenbank
Op Zoek Naar
Drie ruime gebruikte stationwagons: ideaal voor de komende vakantie
Nieuws
Opel Mokka GSE: 280 pk sterke topversie schreeuwt het van de daken
Nieuws