Opel Combo klaar voor het ruigere werk
Vierwielaangedreven busje
Voor de klusjesman die wel eens in een bos moet zijn of voor de dakdekker die ook hutjes op de hei aanpakt heeft Opel nu een handige besteller: de Opel Combo 4x4.
Vierwielaangedreven compacte bestelbusjes zijn er al jaren en dat hebben we regelmatig aan het Franse bedrijf Dangel te danken. Ook nu staat er een (co)creatie van Dangel op je beeldscherm. Geen Peugeot of Citroën ditmaal, maar een Opel, de Combo. Hij heet toepasselijk Opel Combo 4x4 en is klaar voor het ruigere werk.
Dangel pakt een Opel Combo bij de kladden en voorziet hem van een elektrisch aangedreven achteras. Zodoende heb je op de voorwielen nog steeds de 130 pk die de 1.5 dieselmotor daarop loslaat, maar doen de achterwielen eveneens mee. Hoeveel vermogen er achter precies voorhanden is, dat is niet duidelijk. Wel weten we dat Dangel een 48V LFP-accu met 4,8 kWh capaciteit monteert om de elektro-unit van stroom te voorzien en die accu wordt tijdens het rijden dankzij regeneratie bijgeladen. Er zijn twee rijmodi: 'low' en 'standaard', waarbij de eerste zorgt voor permanente vierwielaandrijving met laag koppel en de tweede enkel de achterwielen laat meedoen als er gripverlies optreedt.
De Opel Combo 4x4 is niet alleen voorzien van vierwielaandrijving, hij staat ook wat hoger op zijn pootjes. Negen centimeter hoger om precies te zijn. Hij komt in de lengtematen L1 en L2 op de markt en de ombouw tot 4x4 kost volgens Dangel €9.250 exclusief belastingen. Kijk er niet gek van op als de conversie straks ook hier leverbaar wordt voor de neefjes van de Opel Combo.