Onderzoekers hacken Volkswagen Golf en Audi A3
Op afstand toegang
Dat meldt de NOS vanochtend. De onderzoekers zouden op afstand toegang hebben weten te krijgen via het multimediasysteem van de twee modellen. In het geval van de Golf GTE moest de 'aanvaller' wel aangesloten zijn op hetzelfde netwerk om digitale toegang tot de auto te kunnen krijgen. Bij de A3 e-tron lukte het simpelweg via het mobiele netwerk, aldus een onderzoeker.
Digitale toegang tot de auto kan gezien worden als de eerste stap. De onderzoekers hebben ervoor gekozen om niet door te dringen tot het systeem waarmee de auto bestuurd kan worden. Men zou tegen juridische obstakels zijn aangelopen.
De mate waarin je digitaal kunt doordringen tot een auto, hangt volgens de NOS onder andere af van het door de auto gebruikte mobiele netwerk.
De onderzoekers menen dat de beveiliging van de auto's geen beste beurt maakt. Volkswagen zou tegenover de onderzoekers hebben verklaard op de hoogte te zijn van het lek.
PRIVATE LEASE Volkswagen
Had je deze auto's al gezien?

Volkswagen ID.3 First 58 kWh | Stoel & stuurverwarming | Carplay | Trekhaak | Adaptive cruise | Full LED | Navigatie | Parkeerhulp | Climate control
- 2020
- 108.512 km

Volkswagen Multivan 1.4 eHybrid L1H1 Style I 7 pers. I ACC I Trekhaak
- 2023
- 31.972 km

Volkswagen T-Roc 1.0 TSI 110pk Style | Navigatie | Climatronic | Parkeersensoren
- 2021
- 77.657 km