Nissan toont ruige pausmobiel
Per NP300 Hardbody door Zuid-Afrika
Paus Franciscus bezocht deze maand drie Afrikaanse landen, waar de in de Indische Ocean gelegen republiek Mauritius de laatste van was. Nissan laat nu de door dat merk geprepareerde pausmobiel zien waarmee de kerkvorst over het eiland werd gereden.
Nissan verkoopt in grote delen van de wereld nog altijd de Navara zoals die in 1997 werd gepresenteerd. Die in 2000 gefacelifte pick-up gaat in onder andere Zuid-Afrika als P300 Hardbody door het leven. Dit model is omgebouwd voor pauselijk vervoer.
Het is de eerste keer dat Nissan een auto voor een bezoek van de paus prepareert. De modificaties aan de NP300 Hardbody werden onder toeziend oog van het Vaticaan door Nissan Mauritian NSC ABC Motors doorgevoerd. De NP300 heeft achterop uiteraard een plateau waar paus Franciscus naar zijn volgelingen kan zwaaien. Op de kentekenplaat lezen we SCV1, wat staat voor Status Civitatis Vaticanae, Vaticaanstad.