Nieuwe Maserati Quattroportes in Nederland

Maserati Quattroporte Sport GT
Vanaf nu zijn twee nieuwe varianten van de Maserati Quattroporte in Nederland te bestellen. De Sport GT en de Executive GT vullen het programma van de Italiaanse limousine aan.
Vanaf nu zijn twee nieuwe varianten van de Maserati Quattroporte in Nederland te bestellen. De Sport GT en de Executive GT vullen het programma van de Italiaanse limousine aan.
Op de IAA in Frankfurt presenteerde Maserati voor het nieuwe modeljaar de Executive GT en de Sport GT. Bij de eerste variant ligt de nadruk op luxe, terwijl de Sport GT een nog sportievere inborst heeft dan de standaard vierdeurs.
De Executive GT in aan de buitenkant herkenbaar aan zijn verchroomde honingraat grille, 19 inch wielen en typeaanduiding op de B-stijl. Binnenin worden de achterpassagiers verwend met verwarming, ventilatie en een massagefunctie in hun zitplaats. Ook zijn er gordijntjes en is de dakhemel met alcantara bekleed. De Executive GT staat in de Nederlandse prijslijsten voor 167.328 euro; de instapper uit de Quattroporte-reeks kost 150.136 euro.
De Sport GT is herkenbaar aan zijn zwarte grille en donkere ventilatieopeningen op de voorspatborden en ook deze variant heeft een speciaal typeplaatje op de B-stijl. Vervolgens zijn er 20 inch wielen met zevenspaaks wielen en de drietand in de grille is voorzien van rode horizontale lijnen. Dat is een verwijzing naar de historische raceauto's van het merk; die ook zo'n logo hadden.
In het interieur is veel gebruikgemaakt van koolstofvezel details. Op het technische vlak is de versnellingsbak aangepast. Het systeem schakelt bij de Sport GT volgens Maserati 35 procent sneller dan bij andere Quattroportes. Bovendien is het onderstel wat straffer afgesteld en heeft een andere configuratie van het uitlaatsysteem een intenser geluid tot gevolg. De prijs van de Sport GT is nog niet bekend.
Maserati meldt tevens dat voor modeljaar 2006 de 4,2-liter V8 is gewijzigd zodat hij voldoet aan de Euro 4 emissie-eisen. Het vermogen en de prestaties bleven hetzelfde maar het verbruik is afgenomen. Voortaan neemt de Quattroporte genoegen met gemiddeld 17,9 liter benzine op honderd kilometer. Voorheen lustte hij een liter meer.

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.