Nieuwe 911-familie breidt uit

Porsche 911 Carrera 4
Porsche breidt de serie van de nieuwe 911 uit met 4-wielaangedreven modellen.
Porsche breidt de serie van de nieuwe 911 uit met 4-wielaangedreven modellen. 
De nieuwste loten aan de stam van de nieuwe 911-familie zijn de 911 Carrera 4 en de Carrera 4S. De 4-wielaangedreven modellen vallen op door hun 44 mm bredere achterschermen. Daardoor is het mogelijk achterbanden in de maat 305/30 ZR 19 te plaatsen.
Het aandrijfsysteem van de 911 zorgt ervoor dat permanent tussen de 5 en de 40 procent van de aandrijving op de voorwielen terechtkomt. Zo wordt de rechtuitstabiliteit op hoge snelheden, het bochtengedrag en de tractie op een vochtig of glad wegdek verbeterd.
De Carrera 4 heeft 325 pk en een topsnelheid van 280 km/u; de sprint van 0 naar 100 verloopt in 5,1 seconden. Ten opzichte van de 2-wielaangedreven versie levert hij 5 km/u topsnelheid in en 0,1 seconden op de sprint van 0 naar 100. De Carrera S met 4-wielaandrijving heeft 355 pk. Dat brengt de auto naar een topsnelheid van 288 km/u en van 0 naar 100 in 4,8 seconden. Ook hier levert de 4-wielaangedreven versie 5 km/u aan topsnelheid in. De sprint van 0 naar 100 gaat in dezelfde tijd.
In het najaar wordt de 4-wielaangedreven 911 bij de dealers verwacht. Sinds 1988 levert Porsche de 911 onder de naam Carrera 4 met 4-wielaandrijving.

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.