Nieuw merk van BMW: iSetta

iSetta-logo
Het was al publiek geheim dat voor nieuwe 'groene' BMW de naam Isetta weer zal worden afgestoft. Op internet is de naam inmiddels weer tot leven gewekt.
BMW heeft onlangs de eerste informatie vrijgegeven over de auto die intern Megacity Vehicle heet. Voor de productieversie van die auto wordt de naam Isetta weer afgestoft, zo heette in het verleden een dwergauto van BMW. De naam wordt wel aan de eisen van de tijd aangepast want de spelling evolueert tot iSetta. Een oplettende lezer kwam op internet terecht op www.new-isetta.info. Daarop is het logo in de BMW huisstijl te zien en de site is geregistreerd op naam van een hoofdontwerper van BMW in München. Sterkere aanwijzingen dat deze site bij BMW zelf afkomstig is, hebben we niet nodig.  
In 2013 komt de iSetta op de markt. BMW plant een hybride-variant en een compleet elektrisch model. Ze krijgen de beschikking over lithium ion-accu's en naar achteren openslaande achterportieren. In 2015 en 2017 volgen verdere varianten van het nieuwe model.
Met de komst van iSetta bestaat de BMW Group uit vier merken. Na BMW is Mini daarvan de belangrijkste. Het jonge merk moet binnenkort een productie halen van 300.000 auto's. Vorig jaar werden er nog 216.000 Mini's gebouwd, maar er komt versterking in de vorm van de Countryman, roadster en Speedster. Het vierde merk van BMW is Rolls-Royce, waar na de komst van de Ghost de productie eindelijk eens vol op stoom ligt. Bovendien heeft het merk ook wel oren naar een elektrisch model.

Lezersreacties (59)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.