Nieuw digitaal besturingssysteem BMW onderweg

7-serie krijgt waarschijnlijk de primeur

BMW besturingssyteem 7.0
De tijd dat het instrumentarium achter het stuur daadwerkelijk uit klokjes bestond, lijkt langzaam maar zeker verleden tijd te worden. Na Mercedes-Benz en diverse merken van de Volkswagen Groep presenteert nu ook BMW een geheel nieuw digitale klokkenwinkel.

BMW gebruikt zelf 'BMW Besturingssysteem 7.0' als werktitel. Dit moet het display- en besturingsconcept van de toekomst zijn. De volgende generatie van BMW's display-en besturingssysteem is volledig digitaal. Waar Mercedes-Benz met een naadloos beeldscherm werkt vanaf de bestuurder tot het middenconsole, lijkt het erop dat BMW nog wel voor twee losse schermen kiest. De verschillende displays waaruit het systeem bestaat ,zijn naar wens aan te passen. Denk daarbij aan de navigatie of het audiosysteem. Je kunt voortaan op het beeldscherm verschillende functies tegelijk laten weergeven. Denk daarbij aan het de navigatiekaart die aan de ene kant wordt weergegeven met daarnaast de telefoonlijst voor zakelijke telefoontjes. Het systeem laat zich via verschillende manieren bedienen: de iDrive Controller-draaiknop, touch, stembesturing en gebarenbediening.

De eerste auto waarmee BMW het systeem levert, is vooralsnog onbekend. Eind maart verscheen er echter een gecamoufleerde 7-serie die naar verwachting aan het einde van dit jaar op de weg verschijnt. De kans is groot dat we BMW's 7.0 besturingssysteem hierin gaan aantreffen.

Lezersreacties (5)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.