Nederlandse automobilist parkeert te duur
Mobiele parkeerprovider Parkmobile houdt jaarlijks een parkeeronderzoek. Hieruit blijkt dat van de 1000 automobilisten, 96% betaald parkeert. Van deze personen betaalt meer dan driekwart te veel parkeergeld. In 2011 lag dit aantal een fractie lager.
Veel mensen pleiten voor een systeem waarbij er achteraf betaald wordt in plaats van vooraf. Dit omdat veel bestuurders het vaak lastig vindt de te gebruiken parkeertijd in te schatten. Dit is de grootste reden dat automobilisten meer geld uitgeven dan gewenst is. Het gaat hierbij vaak om bedragen tussen de €0.01 en €0.50. In 2 procent van de gevallen geeft men niet minder dan 2 euro te veel uit per transactie.
Het is tegenwoordig ook heel makkelijk om via een app op de smartphone te betalen voor het parkeren. Van de mannelijke bestuurders geeft 72% aan dat hij van deze mogelijkheid afweet en 9% van hen maakt hier daadwerkelijk gebruik van. Bij de vrouwen weet 6 op tien ondervraagden hier vanaf en 4% hiervan betaalt via de app.
Lees ook

Test: Elektrische Mercedes-Benz GLC voelt volwassener dan grote broer EQE SUV

Olieprijzen zakken flink na opmerkingen Trump over Iran

Op de motor van deze BMW 3-serie Touring slaat de liefhebber aan

Steeds meer rijscholen verhogen leskosten om gestegen dieselprijs
