'Mogelijk nieuwe sjoemelsoftware bij VW'
Ongebruikelijke programmatuur aangetroffen
Volkswagen heeft mogelijk nieuwe, illegale softwarefuncties in dieselauto's gestopt. Volgens de Duitse krant Bild am Sonntag hebben de Duitsers dat gedaan bij een recente software-update. De software zou het filteren van uitlaatgassen terugdraaien als een bepaalde hoeveelheid brandstof is verbruikt.
Experts van toezichthouder KBA vermoeden dat het hier om een nieuwe vorm van sjoemelsoftware gaat, aldus de krant. De betreffende software-update wordt momenteel even niet meer uitgevoerd. Waarschijnlijk hebben enkele honderdduizenden auto's de update al gehad.
Een woordvoerster van Volkswagen bevestigde dat er ongebruikelijke software is aangetroffen. De kwestie wordt nog intern onderzocht en de onderzoeksresultaten zullen aan de toezichthouder worden overgedragen. Begin januari is hierover tevens een overleg gepland tussen Volkswagen en de autoriteiten.
Volkswagen moest in september 2015 toegeven dat het bedrijf met behulp van illegale software vals had gespeeld bij emissietesten. Daardoor leken miljoenen dieselauto's schoner dan ze waren. Het schandaal heeft het autoconcern al vele miljarden aan boetes en schadevergoedingen gekost.
Ontdek deze auto's in de occasionvergelijker

Volkswagen Golf 1.5 eTSI R-Line
- 2020
- 45.750 km

Volkswagen T-Roc 1.0 TSI LIFE BUSINESS Trekhaak 1e Eigenaar (All-in prijs)
- 2022
- 41.168 km

Volkswagen Tiguan 1.5 TSI Highline Business R 7p.| Leren bekleding | Stoelverwarming | LED verlichting | Panoramadak | Adaptieve cruise control | Stoelverwarming | Sportonderstel | Achteruitrijcamera
- 2020
- 130.885 km
PRIVATE LEASE Volkswagen
Lees ook

Nieuwe Volkswagen-SUV is de superruime zevenzitter die wij niet krijgen

Volkswagen ID4 biedt voor de basisprijs nu ineens wel voldoende actieradius

Volkswagen ID5 niet meer leverbaar in Nederland

Volkswagen ID7 verbeterd: nieuwe basisversie is €5.000 goedkoper!


