AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Mitsubishi treft voorziening voor sjoemelschade
425 miljoen euro apart gezet
21
Mitsubishi Motors zet dit boekjaar 50 miljard yen (425 miljoen euro) apart om kopers te compenseren voor gesjoemel met brandstoftesten. Dat maakte de automaker vrijdag bekend. Eerder werd al een voorziening van ruim 19 miljard yen aangekondigd.
In april werd bekend dat Mitsubishi op grote schaal jarenlang gesjoemeld heeft met het testen van het benzineverbruik bij compacte auto's. Door de fraude leken auto's milieuvriendelijker dan ze in werkelijkheid waren. Het bedrijf gaf later aan dat de foute testen al in 1991 werden gebruikt en dat mogelijk niet alleen compacte auto's fout zijn getest. Er loopt nog een intern onderzoek.
De Japanse branchegenoot Nissan kondigde vorige maand aan een belang van 34 procent in Mitsubishi te nemen. Mitsubishi verkoopt voor 237,4 miljard yen (circa 1,9 miljard euro) aandelen aan Nissan.
PRIVATE LEASE Mitsubishi
Had je deze auto's al gezien?
Lees ook
Opvolger plug-in pionier tegen populairste PHEV van nu: Mitsubishi Outlander PHEV vs. Skoda Kodiaq
Autotest
Is een Mitsubishi L300 als klassieke camper een goed alternatief voor een Transporter?
Nieuws
Mitsubishi ASX krijgt nieuwe hybridetechniek
Nieuws
De Mercedes SLK was niet de eerste moderne klapdak-cabrio
Nieuws