Mercedes-Benz wil acht compacte modellen
Technische broertjes van de A-klasse
Mercedes-Benz doet die mededeling bij het bericht dat de eerste exemplaren van de nieuwe A-klasse, die ook in Hongarije gebouwd gaat worden, van de band zijn gelopen in Rastatt.
We weten al dat de A-klasse gezelschap krijgt van de A-klasse Sedan en een nieuwe CLA-klasse. De eerste van die twee nieuwkomers wordt volgende week in China gepresenteerd. Daarnaast komt Mercedes-Benz met een nieuwe B-klasse op de proppen én voegt het merk een GLB-klasse aan zijn portfolio toe, het kleinere broertje van de GLC-klasse. Dat brengt het aantal 'compacte modellen', die stuk voor stuk gebruik gaan maken van Mercedes' modulaire MFA-basis, op vijf stuks.
Het is verder mogelijk dat ook de GLA-klasse een opvolger krijgt. Dat brengt de teller op zes stuks. Als Mercedes-Benz besluit om bovendien de CLA Shooting Brake aan een nieuwe generatie te helpen, bestaat de familie al uit zeven modellen. Het achtste model is mogelijk een zevenzitsversie van de B-klasse, een model waarmee de nieuwe B-klasse helemaal klaar is om de 2-Serie Active en Gran Tourer van BMW van repliek te dienen. Een andere mogelijkheid is een compacte elektrische inzending, een EQ A-klasse, die onder de compacte familie wordt geschaard. Voorlopig blijft het nog even bij speculeren.
Ontdek deze auto's in de occasionvergelijker

Mercedes-Benz CLA 180 Business Solution Automaat | Camera | Carplay | AMG Performance stoelen | Navi | Cruise
- 2018
- 194.897 km

Mercedes-Benz B-klasse 180 Ambition HOGE INSTAP! PANORAMA l LEER l XENON l NAVI l AIRCO l PDC l LED! NIEUWSTAAT! 2e eigenaar!
- 2013
- 65.403 km

Mercedes-Benz A-klasse 250 e Business Solution AMG Limited | Pano | Sfeer | Camera | Orig. NL | €20.900,- incl. BTW
- 2020
- 176.680 km
PRIVATE LEASE Mercedes-Benz
Lees ook

Deze Mercedes-Benz 200D hoopt binnenkort weer mee te doen - In het wild

Mercedes-Benz GLB met benzinemotor duizenden euro's duurder dan elektrische versie

Deze koplamp kost €4.000 en is bijna niet te vinden

De Mercedes-Benz VLE is meer personenauto dan de V-klasse ooit was

