Menu
Beste bezoeker,
Wij zien dat u een adblocker gebruikt waardoor u alleen advertenties ziet die door uw adblocker worden goedgekeurd. Dit vinden wij jammer, want autoweek.nl is mede dankzij deze advertenties gratis toegankelijk. Wilt u een uitzondering maken voor autoweek.nl, of meer lezen over hoe wij met advertenties omgaan? Klik dan hier.
Mercedes-Benz is achter de schermen druk bezig met het ontwikkelen van vervanging voor zijn compacte modelfamilie. Binnenkort lanceert het merk een nieuwe A-klasse, die gezelschap krijgt van een nieuwe sedanversie. Het ligt in de lijn der verwachting dat ook de GLA-klasse wordt opgevolgd. De B-klasse wordt niet vergeten, dat model keert terug volgens vertrouwde MPV-receptuur om de BMW 2-serie Active- en Grand Tourers mee van repliek te dienen. Tussen de GLA- en GLC-klasse heeft Mercedes-Benz ruimte gevonden voor een nieuw model: de GLB-klasse.
Mercedes-Benz lijkt de GLB-klasse een behoorlijk hoekig uiterlijk mee te geven. De achterzijde is duidelijk hoger dan die van de GLA-klasse. De nieuwkomer doet ons zelfs een beetje denken aan GLC-voorganger GLK-klasse. De GLB-klasse deelt zijn techniek met de straks nieuwe A- en B-klasse. Dat betekent dat de auto in de basis een voorwielaandrijver wordt. Vierwielaandrijving is optioneel leverbaar. Op de motorenlijst verwachten we uiteraard een reeks geblazen viercilinder benzine- en dieselmotoren tegen te komen.