AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
"Maak van Opel een staatsbedrijf"
60
Opel-medewerkers in Duitsland kiezen eieren voor hun geld en willen dat hun merk uit het GM-concern stapt. Opel zou een staatsbedrijf moeten worden.
De Duitse deelstaten waar de Opel-fabrieken staan, maken plannen om een aandeel te nemen in dat merk. Bij Opel werken in Duitsland 26.000 mensen in vier fabrieken in Rüsselsheim, Bochum, Eisenach en Kaiserslautern. De deelstaten hebben zich tot doel gesteld de fabrieken open te houden en banen te behouden. De overheid werkt daarom aan een plan om Opel en Vauxhall los te weken uit het GM concern.
GM heeft als alternatief het Renaissance-plan. Daarbij worden de Europese merken (Opel, Vauxhall en Saab) geherstructureerd. Daarbij komen fabriekssluitingen en massaontslagen kijken. "Om arbeidsplaatsen in Europa te redden, moeten alle opties worden bekeken," zegt SPD minister Steinmeier.
Als onderdeel van het Amerikaanse concern is het merk Opel niet bereikbaar op de kapitaalmarkt en daarmee kan staatshulp voor het merk niet aankomen. "Opel heeft geen eigen bankrekening waarop geld gestort kan worden." De bedrijfsraad van Opel pleit al langer voor een uittreding uit General Motors en voor een (deels) staatsbedrijf.
Waarschijnlijk wil General Motors alleen afscheid nemen van de Europese merken als het toegang kan houden tot hun technologieën. Opel en Saab hebben namelijk compacte turbotechniek in huis die de Amerikaanse merken in de nabije toekomst nodig hebben om zuinige en schone auto's te ontwikkelen.
PRIVATE LEASE Opel
Had je deze auto's al gezien?

Opel Karl 1.0 ecoFLEX Cosmo 75 PK Airco | Cruise Control | Radio Bluetooth Telefoon | Parkeersensoren Achter
- 2015
- 75.635 km
€ 7.440

Opel Astra 1.5 CDTI 123PK 5Drs. Business Edition / Navigatie / Pdc.A / Airco / Radio multimedia
- 2020
- 73.650 km
€ 14.990

Opel Grandland 1.2 Turbo Ultimate automaat | Stuurverwarming | Stoelverwarming | Parkeersensoren | Achteruitrijcamera | Alcantara bekleding | Navigatiesysteem | Apple Carplay |
- 2024
- 13.158 km
€ 33.950
Lees ook
Nieuws
Opel Grandland Electric AWD: topversie met 325 pk geprijsd
Opel Astra GSi 16V - 1994 - Op de rollenbank
Op Zoek Naar
Drie ruime gebruikte stationwagons: ideaal voor de komende vakantie
Nieuws
Opel Mokka GSE: 280 pk sterke topversie schreeuwt het van de daken
Nieuws