Kia opent nieuwe fabriek in India

Compacte cross-over op komst

Kia India Seltos

Kia zijn nieuwe productiefaciliteit in het Indiase Anantapur officieel in gebruik genomen. Het merk gaat er onder meer een kleine cross-over bouwen voor de lokale markt.

Twee jaar geleden kondigde Kia aan dat het zo'n 1 miljard zou steken in het op poten zetten van zijn eerste fabriek in India, een productiefaciliteit die nu officieel in gebruik is genomen. De fabriek moet Kia, dat slechts marginaal actief is in India, voet aan de grond geven in het Aziatische land. De eerste auto die Kia in India gaat verkopen én produceren is de Seltos, een auto waarvan de orderboeken in augustus openden en waarvan in november al bijna 41.000 exemplaren werden verkocht. Daarmee beleeft Kia een goed Indiaas debuut, de fabrikant komt er in november namelijk op plek vier binnen in de verkoopstatistieken.

Volgend jaar wil Kia in India een 'premium-MPV' gaan produceren. Waarschijnlijk betreft het de Carnival, een auto die elders in de wereld weer Sedona heet. Hetzelfde jaar wordt het portfolio uitgebreid met een compacte cross-over die zich moet gaan meten met auto's als de Creta van Hyundai. De nieuwe fabriek heeft een productiecapaciteit van 300.000 auto's.

PRIVATE LEASE Kia

Lezersreacties (3)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.