Honda gaat Acura's bouwen in China
Luxemerken doen het bijzonder goed in China. Audi, BMW en Mercedes-Benz lachen in hun vuistjes om de Chinese verkopen, Honda moet dat met lede ogen aanzien. Maar daar komt vanaf 2016 verandering in.
Wat Infiniti voor Nissan en Lexus voor Toyota is, is Acura voor het eveneens Japanse Honda. De luxedivisie boert met name goed in de Verenigde Staten, maar ook in China moet het hoge ogen gaan gooien.
Om de kosten te drukken wil Honda ook in China z'n Acura's gaan produceren, maar aan het opzetten van een Chinese productielijn zitten nogal wat haken en ogen. De eigen industrie moet gespekt worden, dus een groot deel van de onderdelen moet lokaal worden geproduceerd. Bovendien moet een joint venture met een Chinese speler worden opgericht. Daarom heeft Honda nu handen geschud met de Guangzhou Automobile Group Corporation (GAC).
Vanaf 2016 zal Honda crossovers in het immense land gaan produceren. Eerder al deed Acura de SUV-X concept-car uit de doeken, een auto die speciaal voor de Aziatische markt werd getekend. Het is niet ondenkbaar dat ook daar een afgeleide van op de Chinese markt zal verschijnen.
Ontdek deze occasions: had je ze al gezien?

Honda Jazz 1.2 Cool | CRUISE CONTROL | AIRCO | 1E EIGENAAR | TREKHAAK | ELEKTRISCHE RAMEN | LM VELGEN |
- 2011
- 119.227 km

Honda HR-V 1.5 Full Hybrid 131pk CVT Advance Style vraag naar levertijd
- 2026
- 0 km

Honda HR-V 1.5 e:HEV i-MMD 131pk CVT Elegance Rijklaarprijs incl fabrieksgarantie
- 2026
- 1.178 km
Lees ook

Bij de Honda Prelude is de keuze zo gemaakt – Back to basics

Honda stopt productie brandstofcellen met GM en gaat het helemaal zelf doen

Vernieuwde Honda Jazz is bijna onherkenbaar en kost slechts €8.000

Ford Puma vs Honda HR-V: toen hartstikke out-of-the box maar toch viel het kwartje
