Hamann neemt nieuwe BMW X5 onder handen

Hamann BMW X5
Hamann BMW X5Hamann BMW X5Hamann BMW X5Hamann BMW X5Hamann BMW X5Hamann BMW X5
De nieuwe X5 is nou niet bepaald de meest ingetogen verschijning op het Nederlandse wegennet, maar de Duitse tuner Hamann vindt dat het allemaal best wat spannender mag.

In de catalogus van Hamann is nu een hele rits aan optische opsmuk te vinden. We zien een X5 met een forse bodykit, bestaande uit een nieuwe voorbumper, dikkere sideskirts en gewijzigd spoilerwerk aan de achterzijde. Ook een tweedelige achtervleugel en fors lichtmetaal zijn op de bestellijst te vinden.

De benzinegestookte xDrive 35i stijgt in vermogen van 306 pk naar 348 pk, het koppel wordt 450 Nm. Grote broer xDrive 50i wordt ook een stuk potenter, deze levert nu een forse 490 pk en 707 Nm.

De dieselversies worden niet overgeslagen. Onder aan de pk-ladder vinden we de sDrive en xDrive 25d, die in vermogen en koppel stijgen van 218 pk en 450 Nm naar 251 pk en 502 Nm. Een paar treden hoger staan de xDrive 30d en 40d, die respectievelijk 295 pk en 605 Nm en 355 pk en 695 Nm mobiliseren. Het pk-feest wordt afgerond met de van nature al monsterlijke M50d. Deze heeft nu 381 pk en 740 Nm, in de Hamann-versie 434 pk en 830 Nm. Volgens Hamann is de extra spierkracht afkomstig van een aangepast motormanagementsysteem. Hoe snel de Duiters zijn en wat ze moeten gaan kosten, is vooralsnog niet bekend.

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (37)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.