AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
GM en Ford knutselen samen aan transmissies
13
General Motors en Ford slaan de handen ineen voor de ontwikkeling van efficiëntere transmissies. Naar verluid gaat GM de ontwikkeling van een negentraps automaat voor zijn rekening nemen, Ford zal een tientraps transmissie in elkaar gaan zetten.
De negentraps automaten zijn uiteindelijk bedoeld voor voorwielaangedreven auto's van de twee bedrijven. Dit meldt autonieuwssite Autonews.com. De automaten die Ford ontwikkelt zullen voor de overbrenging zorgen in de achterwielaangedreven modellen.
Met de nieuwe automaten moet zuiniger gereden kunnen worden. Doordat de motoren met meer verzetten minder toeren hoeven te draaien moet dit haalbaar zijn.
Het is niet de eerste keer dat GM en Ford samen aan het knutselen zijn geslagen. In 2002 hebben ze een serie zestraps automaten ontwikkeld die o.a. in de Chevrolet Malibu en Cruze kwamen te liggen. De nieuwe transmissies liggen nog op de tekentafel, we hoeven de nieuwe automaten daarom niet voor 2015 te verwachten.
PRIVATE LEASE Ford
Ontdek deze occasions: had je ze al gezien?
Lees ook
Nieuws

'Ford Focus-opvolger heet Ford Bronco'
Mijn eerste auto

Wouter betaalde 1 gulden per cc voor zijn eerste auto, die hij Mike doopte
Reportage

Gerard koestert de Ford Model A die zijn overgrootmoeder in 1930 nieuw kocht
Nieuws

Ford Mustang-specialist maakt replica van oude Boss 429
Nieuws






