Gereden: Skoda Octavia RS

Skoda Octavia RS
Skoda Octavia RSSkoda Octavia RSSkoda Octavia RSSkoda Octavia RSSkoda Octavia RSSkoda Octavia RSSkoda Octavia RSSkoda Octavia RSSkoda Octavia RSSkoda Octavia RSSkoda Octavia RSSkoda Octavia RSSkoda Octavia RS
De nieuwe Octavia RS is de snelste auto die Skoda in zijn honderdjarige bestaan bouwde. Dat is dankzij de 2,0-liter turbomotor die ook in de Golf GTI is te vinden.
De nieuwe Octavia RS is de snelste auto die Skoda in zijn honderdjarige bestaan bouwde. Dat is dankzij de 2,0-liter turbomotor die ook in de Golf GTI is te vinden.
Sinds 2001 zijn in Nederland nog geen 150 Octavia's RS van het oude model op kenteken gezet. Skoda hoopt met de nieuwe RS meer potten te gaan breken, niet in de laatste plaats omdat de nieuwe koets aanzienlijk meer tot de verbeelding spreekt dan de toch wat belegen ogende vorige generatie Octavia. Een blik op de snuit leert dat de RS toch wel een heel andere voorbumper heeft dan z'n turboloze broers; een grotere luchtinlaat en ronde mistlampen plus het bekende sportieve logo in de grille duiden op potentie.
Beschaafd gefluit
Gelukkig is Skoda niet vergeten om het interieur te voorzien van wat sportieve noten. Meest in het oog springend zijn de tweekleurige sportstoelen, een combinatie van (geperforeerd) leer en stof in honingraatmotief. Aanzienlijk minder besmettelijk dan de lichte bekleding van de oude RS. Aluminiumlook op de middenconsole, de portieren en de pookknop ziet er gelikt uit en het driespaaks met leer afgewerkte stuurwiel ligt lekker in je knuisten.
Het direct ingespoten tweeliterblok met turbo, goed voor 200 pk en 280 Nm, heeft z'n waarde inmiddels bewezen in andere groepsproducten als de Audi A3 en Volkswagen Golf GTI. Het maakt van de Octavia in ieder geval de snelste Skoda in 100 jaar (het Tsjechische merk viert dit jaar het eeuwfeest) met een topsnelheid van 240 km/h en een 0-100-sprint in 7,3 tellen. De vorige haalde respectievelijk 235 en 7,9. Boven de 2.000 toeren is de TFSI goed wakker en begint 'ie er lekker aan te sleuren. Beschaafd gefluit uit de machinekamer herinnert je aan de turbo en pas als je de RS hoog in de toeren jaagt, laat de uitlaat door een licht 'blazend' geluid weten geen standaardexemplaar te zijn. Skoda heeft het systeem weliswaar aangepast om een sportievere sound te krijgen maar dat zou best wat heftiger mogen. De zesbak laat zich licht en trefzeker bedienen en de besturing is opmerkelijk scherp. Op snelwegtempo misschien wel iets te direct maar voor het betere platteland-stuurwerk zeer geschikt. Net als de vorige RS heeft de nieuwe een veilig onderstuurd karakter, en ook de relatief comfortabele vering, waardoor de Octavia niet vies is van wat overhellen, hebben we eerder meegemaakt.
Zee aan ruimte
Grote troefkaart van Skoda is dat je de Octavia RS zowel in hatchback- als stationwagon-vorm kunt krijgen. Zo'n combi biedt natuurlijk een zee aan ruimte en bovendien verwachten medeweggebruikers daarvan niet direct GTI-achtige prestaties, wat het verrassingseffect verhoogt. Behalve de producten uit eigen stal noemt Skoda als voornaamste concurrenten de Renault Mégane RS, de Opel Astra GTC turbo, de Volvo S40 T5 en de zescilinder Ford Mondeo ST220.
De volledige rij-impressie met de Skoda Octavia RS staat in AutoWeek 38, die op 14 september in de winkels ligt.

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.