Formule 1-wereld lyrisch over Verstappen

"Met de juiste strategie had hij gewonnen"

Max Verstappen Brazilië GP
Max Verstappen wordt geloofd en geprezen na zijn fenomenale inhaalrace in de Grand Prix van Brazilië zondagavond. In de laatste vijftien rondes klom de coureur van Red Bull Racing van de zestiende naar de derde plaats op het kletsnatte circuit van Interlagos.

Zelfs vader Jos Verstappen was verbaasd over de inhaalrace van zijn zoon. "Ik moet zeggen dat Max ook mij verrast heeft, terwijl ik hem toch al heel lang ken. Ik heb veel races van hem gezien, maar wat hij hier liet zien, was ongelooflijk'', lezen we op Verstappen.nl. Max reed enige tijd op de tweede plek, maar viel door een verkeerde pitstopstrategie van Red Bull Racing terug naar de zestiende plek. "Wellicht had hij wat pech met de strategie door het weer, maar wat hij daarna liet zien, was het waard om een slechte stop te hebben", vindt Jos. "Dit is goed voor de Formule 1. Iedereen is enthousiast, dus wat willen we nog meer?''

Red Bull-adviseur Helmut Marko is in Motorsport-Magazin al even enthousiast: "Dit doet me denken aan zijn Formule 3-race op de Norisring, die voor ons de doorslag gaf om Verstappen voor de Formule 1 vast te leggen. De manier waarop hij door het veld ging was ongelooflijk. Dit valt alleen te vergelijken met de race van Ayrton Senna op Donington. De race van Verstappen was indrukwekkender dan de historische zege van Michael Schumacher in 1996 in Barcelona. Als wij de juiste strategie hadden gekozen, dan had Max gewonnen. We kozen voor de intermediate-banden en zetten op dat moment de snelste rondetijden neer. Daarna werd het natter en zijn we weer teruggewisseld naar regenbanden. Als we die twee pitstops niet gemaakt hadden, dan denk ik dat Max had gewonnen op de regenbanden."

Wolff

Jos Verstappen werd aan de vooravond van de Braziliaanse GP gebeld door Mercedes-teambaas Toto Wolff. Volgens enkele media wilde Wolff Verstappen waarschuwen dat zijn zoon zich niet met de titelstrijd tussen Nico Rosberg en Lewis Hamilton moest bemoeien. De teambaas ontkende zelf overigens dergelijke dingen gezegd te hebben tijdens het telefoongesprek.

Zondagavond uitte Wolff zijn bewondering over het optreden van Max Verstappen. "Het was de Verstappen-show. Hij reed echt ongelooflijk, dit was geweldige entertainment".

Ook Mercedes-adviseur Niki Lauda, doorgaans een van de criticasters van Verstappens gewaagde rijstijl, was zondag vol lof. "Ik begreep niet alle beslissingen over de safety cars en rode vlaggen. Maar daarna was het een fantastische race, geweldig om naar te kijken", zei de drievoudig wereldkampioen tegen Sky Sports. "Lewis en Nico hebben het goed gedaan. Verstappen reed buitengewoon. De manier waarop hij iedereen inhaalde was heel knap. Het was een interessante race."

Misschien nog wel indrukwekkender dan zijn inhaalrace was een moment waarbij Verstappen van het kletsnatte circuit dreigde te spinnen, maar zijn bolide op miraculeuze wijze uit de vangrail wist te houden. Hij bleef bij dat moment bovendien Nico Rosberg nog voor. Al tijdens de race repten enkele media van "de redding van de eeuw". Verstappen stelde zelf: "Het was voor vijftig procent kunde en voor vijftig procent geluk."

Lezersreacties (68)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.