Ford gaat samen met zijn Indiase branchegenoot Mahindra nieuwe terreinwagens ontwikkelen voor verkoop in dat land. De Amerikanen hopen door kosten- en schaalvoordelen beter te kunnen concurreren in die Aziatische groeimarkt.
AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Ford sluit pact voor terreinwagens in India
9
Ford steekt 6,8 miljard roepie, omgerekend 86,7 miljoen euro, in de nieuwe SUV's. Mahindra levert onder meer de aandrijflijn, het onderstel en de bodemplaat voor de modellen. Wanneer de eerste exemplaren van de band rollen, maken de bedrijven nog niet bekend. Mahindra en Ford werken al langer samen, onder meer op het vlak van aandrijflijnen en internetverbindingen voor auto's.
Onlangs presenteerde Ford plannen voor de introductie van tientallen nieuwe modellen in China, waar het bedrijf de laatste tijd kampt met teruglopende verkopen. In India wil Ford de concurrentie aangaan met marktleiders Suzuki en Hyundai.
PRIVATE LEASE Ford
Had je deze auto's al gezien?

Ford Tourneo Custom L2 2.5 PHEV Auto. Titanium X 8-persoons
- 2025
- 23 km
€ 69.945

Ford Puma 1.0 EcoBoost Hybrid Titanium | Airco (automatisch) | Apple Carplay/Android Auto|telefoonintegratie premium | Buitenspiegels elektrisch verstel- en verwarmbaar
- 2025
- 15 km
€ 32.580

Ford Explorer Extended Range RWD 77 kWh | Achteruitrijcamera | Apple Carplay/Android Auto|telefoonintegratie premium | Connected services
- 2025
- 15 km
€ 41.890
Lees ook
Nieuws
Elektrische Ford Puma Gen-E voortaan goedkoper dan benzineversie
Nieuws
Deze Ford Cortina heeft tal van nationaliteiten - In het wild
Mijn eerste auto
Jan-Kees zijn eerste auto was een Ford Escort XR3, het antwoord op de Golf GTI
Test: Ford Ranger PHEV - plug-in pick-up met voor dit genre behoorlijk wat hightech
Reportage