AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Ford experimenteert met 3D-printer
Doel: lichtere en meer betaalbare onderdelen
2
Ford houdt een proef met het 3D-printen van auto-onderdelen. Daarvoor wordt een zeer grote printer van het bedrijf Stratasys gebruikt.
Enkele andere fabrikanten gebruiken al 3D-printtechnologie om reserveonderdelen te maken. Ford wil de technologie ook inzetten bij nieuwe auto's waarvan slechts een beperkt aantal verschijnt, zoals one-offs en raceauto's.
Ook grote onderdelen zoals spoilers zouden uit de 3D-printer kunnen rollen. Zulke onderdelen worden dan van plastic gemaakt en zijn een stuk lichter dan traditionele auto-onderdelen.
Volgens Ford is het goedkoper om 3D-printers te gebruiken als er relatief weinig exemplaren van een onderdeel nodig zijn. Autocomponenten zouden ook gepersonaliseerd kunnen worden afgeleverd.
PRIVATE LEASE Ford
Ontdek deze occasions: had je ze al gezien?

Ford Kuga 2.5 PHEV Cool & Connect | Carplay & Navi | winterpack | adap cruise |
- 2022
- 22.184 km
€ 23.900

Ford Focus Wagon 1.6 EcoBoost Lease Titanium |Airco,Trekh,Cruise|
- 2012
- 199.607 km
€ 3.995

Ford Focus Wagon EcoBoost 125 pk Titanium | Winter Pack | Full LED | Adapt. Cruise | Camera | B&O | 100% dealer
- 2020
- 70.840 km
€ 19.950
Lees ook
Ford Fiesta ST (2021) - Op de rollenbank
Nieuws
Ford schrapt 1.000 banen in Keulen door lage vraag naar elektrische auto's
Mijn eerste auto
Edwin had een Ford Capri als eerste auto en daardoor is sportief rijden er altijd ingebleven
Op Zoek Naar
Nieuw zijn compacte SUV's populair, maar ook op occasionmarkt: deze koop je voor €16.000
Nieuws