Ferrari: ‘maximaal level 2 autonoom’
Je kunt ook te ver gaan
Ferrari wil met zijn tijd mee, zoveel is wel duidelijk. Toch zijn daar wel grenzen aan: qua autonomie gaat het merk niet verder dan het tweede niveau.
Ferrari komt met een SUV-achtige auto – de Purosangue – en gaat ook EV’s bouwen. Dat wisten we allemaal al, al vertelde het merk er deze week wel wat meer over. De Italiaanse supercarbouwer onderscheidt een viertal trends in autoland: ‘Shared’, ‘Autonomous’, ‘Connected’ en ‘Electric’. Met ‘Electric' gaat het mee, want ook volledig elektrische Ferrari’s liggen in het verschiet. De andere drie zijn wat gecompliceerder. ‘Shared’, dus het delen van auto’s en andere vormen van mobiliteit, wordt door Ferrari logischerwijs in het geheel afgeschoten. “Als vervoer steeds meer gedeeld wordt, is het bezit van een Ferrari voor jezelf alleen maar specialer”, licht CEO Benedetto Vigna met een klein lachje toe.
De twee overgebleven trends, ‘Autonomous’ en ‘Connected’, bestempelt Ferrari deels tot belangrijke zaken. Zo wil het wel handige connectiviteitsfuncties toevoegen die de Ferrari-rijder helpen, zoals apps om zaken van buiten de auto te kunnen monitoren en aansturen. Het mag echter niet zo zijn dat een Ferrari een soort rijdende computer wordt, zoals steeds meer andere auto’s dat wel zijn.
Voor wat betreft autonomie houdt Ferrari er een soortgelijke visie op na. Hulpsystemen als adaptieve cruise control en een rijstrookassistent horen erbij, maar een Ferrari zal het stuur nooit volledig uit handen nemen. Maximaal tot level 2 dus, waarbij de bestuurder de controle te allen tijde kan overnemen.
Ontdek deze occasions: had je ze al gezien?
Lees ook

Ferrari Luce: eerste elektrische Ferrari is dol op knoppen en schakelaars!

Deze Ferrari met V12 en handbak is veel goedkoper dan de hybride 849 Testarossa

Test Ferrari 849 Testarossa - Bruter en leuker dan de SF90 Stradale

Ferrari 849 Testarossa is duur, maar is ook een koopje



