Evolutie: Opel Astra Sports Tourer en voorvaderen
Tien generaties pakezeltjes in beeld
Opel heeft met de Kadett en Astra een regelrecht succesnummer in zijn portfolio staan. Inmiddels zijn van de twee modelseries liefst 24 miljoen exemplaren verkocht. Wie ze allemaal achter elkaar zou zetten, zou geconfronteerd worden met een file van liefst 100.000 kilometer lang. 2,5 keer de wereld rond. Het Astra-verhaal begon in 136 stiekem al met de Kadett I, maar omdat daar geen echte stationversie van is aan te wijzen, valt die buiten deze terugblik.
In 1963 lanceerde Opel de eerste Caravan, een nieuwe variant van de Kadett A familie. In slechts drie jaar tijd - tot en met 1965 - wist Opel liefst 650.000 Kadettjes A aan de man te brengen. 126,616 daarvan waren een Caravan. De brandstoftank was niet direct in de kofferruimte gemonteerd. Iets dat het promotieteam van Opel - dat de Opel Kadett afkortte tot O.K. - onder de aandacht brachten door te vertellen dat de bagageruimte nooit naar brandstof rook.
Tussen 1965 en 1973 stond de Kadett B en ook diens Caravan-variant in de showrooms. Bijna 2,7 miljoen exemplaren zagen het levenslicht. Op naar de Kadett C - we vliegen door de terugblik, de Astra-stamboom heeft al eens aandacht gekregen in de Supershowroom - een praktische variant die naast de sportieve sportcoupé (GT/E) in de showrooms te vinden was. Tot en met 1979 zijn 1,7 miljoen Kadettjes C gebouwd.
In 1979 lanceerde Opel de Kadett D, de eerste Kadett met voorwielaandrijving. Moderner dan ooit en uiteraard ook wederom als Caravan te krijgen. Met 2,1 miljoen geproduceerde exemplaren een zeer populair Kadettje. Die lijn werd voortgezet met de in 1984 gelanceerde Kadett E, een auto die in grote lijnen zeer sterk op zijn voorganger leek. Liefst 3.779.289 exemplaren werden aan de man gebracht. Een record.
Vaarwel Kadett welkom Astra. In 1991 werd de eerste Astra, de F, gelanceerd. Modern jaren 90-design maakte van de C-segmenter een compleet ander model. Met 4,13 miljoen verkochte exemplaren werd de E Kadett wat verkoopcijfers betreft weggevaagd. Opvolger Astra G groeide stevig in de lengte en had zelfs een 11 centimeter langere wielbasis. Acht jaar mocht de G het utihouden, alvorens opgevolgd te worden door de Astra H die in 2004 verscheen. Tot en met 2010 wist Opel van de Astra H 2,7 miljoen modellen te verkopen.
De voorlaatste Astra (J) kwam in 2010 om de hoek kijken, de eerste Opel waarvan de stationversie Sports Tourer werd gedoopt. Een forse, moderne koets - en helaas ook enige zwaarlijvigheid - kenmerkte deze generatie Astra. De huidige Astra K staat sinds dit jaar stationvorm in de showrooms, de hatchback verscheen al in 2016. Ruim vijftig jaar na het verschijnen van de oer-Kadett is de C-segmenter wederom met een 1.0-liter benzinemotor te krijgen, ditmaal uiteraard voorzien van een turbo.
Video
Helaas kunnen wij deze video niet weergeven, omdat je niet akkoord bent gegaan met de
cookie voorwaarden.
Onze video speler heeft rechten nodig voor de "Social Media".
Wijzig je cookie instellingen
PRIVATE LEASE Opel
