Elektrische racecompetitie van Westfield

Westfield Duratec
Designstudenten van universiteiten en hogescholen zijn door Westfield Sportcars uitgedaagd mee te strijden in de competitie een carrosserie te ontwerpen voor een elektrische raceauto. De winnende carrosserie wordt gebruikt als basis voor het ontwerp van werelds eerste elektrische race car series. De competitie gaat van start tijdens de Autosport International Show op 10 januari 2008 in Birmingham.
Voor het aankomend elektrisch racemonster is al een onderstel ontwikkeld door Westfield Sportcars Ltd, in samenwerking met Delta Motorsport en Birmingham Universiteit Technology Innovation Centre (TIC). Het is de bedoeling dat de student een passende carrosserie ontwerpt. De winnende carrosserie is te bewonderen op de Autosport International Show in januari 2009.
De maximaal 520 kilo wegende raceauto krijgt een 2 liter motor van de Honda Type-R met 235  pk. De prestaties van deze elektrische auto zijn op zijn zachtst gezegd indrukwekkend te noemen: hij snelt van 0 naar 100  km p/h in 4 seconden. De top ligt op 241  km p/h. De elektrische motor heeft lithium ion batterijen die het mogelijk maken om de complete vijftien ronde race uit te rijden.
Dr. Paul Faithfull, de Technisch Manager van Westfield Sportcars zegt: "Westfield heeft gekozen voor Autosport International omdat dit de grootste race car show van de wereld is. Er komt daar heel veel jong talent van over de hele wereld samen. Precies wat wij zoeken voor deze competitie."

Lezersreacties (1)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.