Duivels snelle Mosler

Mosler MT900 S 'Red Devil'
De enige gecertificeerde Moslerdealer van de Verenigde Staten, Mike Vietro, vond de 550 pk van zijn Mosler MT900S niet genoeg. Daarom nam hij zijn 'Red Devil' met 7-Liter V8 uit een Corvette Z06 mee naar Nelson Racing Engines om het vermogen wat op te schroeven.
De tuner monteerde twee turbo's op de krachtbron, vulde de tank met racebenzine en zette de Mosler op de rollerbank. Bij een toerental van 5600 tpm produceerde de auto een verbluffende 1635 pk en een koppel van 2005 Nm. Verder durfde de eigenaar niet te gaan, hoewel al het apparatuur nog stabiel was. Maar volgens Nelson Racing zou elke extra 100 toeren ongeveer 70 pk meer betekenen. Neslon Racing Engines berekende dat het optimale vermogen uit het blok behaald zou zijn bij 6200 tpm.
De komende weken wordt de auto nog wat beter afgesteld en dan zal de Mosler MT900S Red Devil het circuit opgaan. Verwacht wordt dat hij hier de nodige records zal breken. Overigens produceert de Red Devil op normale brandstof 'slechts' iets meer dan 1000 pk.

Lezersreacties (24)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.