Drie nieuwe Saabs in 2009

Saab 9-4X Biopower Concept
Saab maakt haast met het vernieuwen van het programma. In 2009 komen drie nieuwe modellen van het merk uit.
Het lijkt alsof moederbedrijf General Motors Saab opnieuw heeft ontdekt. Onlangs zijn de hoge bazen van het merk tot het besef gekomen dat Saab het enige Europese premium-merk is in het merkenportfolio. En die positie moet beter worden benut, vinden ze bij GM. Vanaf volgend jaar laat Saab zijn tanden zien. Dan staan drie nieuwe modellen op het programma.
Saab trapt in 2009 af met een Cross-versie van de 9-3 SportEstate. Wat de Volvo XC70 voor de V70 is, moet de Cross zijn in het 9-3-programma. Volgens de eerste berichten heeft die Saab geen vierwielaandrijving. Dat zou jammer zijn, omdat sinds kort het nagelnieuwe XWD-systeem van Haldex aanbiedt in de 9-3.
Later in het jaar volgt de compleet nieuwe 9-5. Die wordt gemaakt in Rüsselsheim en deelt zijn basis met de Insignia. Da's de opvolger van de Opel Vectra, waarmee we in het midden van dit jaar kennismaken. Over de nieuwe 9-5, die het tien jaar oude model aflost, is nog niet veel bekend. Hij wordt in elk geval groter en krijgt sterkere motoren, maar dat geldt zowat voor elk nieuw model dat verschijnt. De nieuwe 9-5 is wel te bestellen met XWD.
De laatste nieuwe Saab is geen verrassing meer. Dat wordt de 9-4X – een crossover die de strijd aanbindt met onder meer de BMW X3 en de Volvo XC60. Saab ziet 'm het liefst als model tussen de X3 en de X5 van BMW. Een concept car van de 9-4X hebben we in januari al gezien in Detroit. De productieversie wijkt nauwelijks af van die auto.
Over een paar weken is er ook al groot nieuws van Saab. Op de Autosalon van Genève staat er een voorbode van een kleine Saab. Die wordt in het nieuwe decennium gebouwd in de Zweedse Saab-fabriek. Zij aan zij met de komende generatie Astra, want daarop wordt de kleine Saab technisch gebaseerd. Eens zien of General Motors met zo'n vloed aan nieuwe modellen vastere voet aan de grond krijgt in het segment van de dure Europese merken.

Lezersreacties (7)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.