Daimler krijgt forse boete in dieselschandaal

870 miljoen euro

Mercedes-Benz logo embleem ster

Daimler, het moederbedrijf van Mercedes-Benz, heeft een boete van 870 miljoen euro gekregen in verband met het dieselschandaal. Het Openbaar Ministerie in Stuttgart verwijt het bedrijf nalatig te zijn geweest met controleprocessen.

Daimler is één van de autofabrikanten die extra onder een vergrootglas liggen sinds in 2015 aan het licht kwam dat Volkswagen op grote schaal geknoeid heeft met uitstootgegevens. Aanklagers vonden bij Daimler in totaal 684.000 auto's die niet volledig voldeden aan de regels wat betreft de uitstoot van schadelijke gassen.

Daimler gaat niet in beroep tegen de geldstraf. Het concern, dat eerder al met winstwaarschuwingen kwam, houdt daarbij vast aan zijn huidige financiële prognoses voor dit jaar. De automaker moest een paar maanden geleden ook al honderdduizenden auto's terug naar de garage roepen vanwege verdachte testgegevens van de wagens.

PRIVATE LEASE Mercedes-Benz

Lease'm
Mercedes-Benz EQA 250+ Business Solution
€ 705
 

Lezersreacties (92)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.