AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Chinees geld houdt Saab drie maanden overeind
22
De aankoop van de intellectuele rechten op de oude Saab 9-3 en de technologie van de 9-3 heeft genoeg geld opgeleverd om Saab drie maanden overeind te houden. Daarmee is de grootste dreiging in Trollhättan weer even weg.
Het Chinese BAIC heeft vorige week 135 miljoen euro betaald voor de intellectuele rechten op de oude 9-5 en rechten op de technologie van de 9-3. Dat weet het Zweedse Dagens Industri te melden. Daarmee kan Saab drie maanden lang de kosten afdekken. De dreiging van directe sluiting is daarmee weer voor even verdwenen.
Intussen wordt er verder onderhandeld met Spyker over de overname van de rest van het merk. Als die deal mislukt, betekent dat vrijwel zeker het einde voor Saab. General Motors heeft aangegeven dat als er geen koper wordt gevonden, het merk aan het einde van de maand wordt opgedoekt. Saab heeft aangegeven dat het zoeken van een koper geheel buiten de onderhandelingen met een nieuwe eigenaar om is gegaan.
Ontdek deze occasions: had je ze al gezien?

Saab 9-3 Cabrio 2.0t SE | Rijklaar | Lichtmetalen velgen Mistlampen Climate control
- 2000
- 261.167 km
€ 3.250

Saab 9-3 Cabrio 1.8t Vector Automaat | Rijklaar incl garantie | Meesturende xenon Parkeersensoren Stoelverwarming
- 2008
- 263.710 km
€ 10.900

Saab 9-3 2.0 T CABRIO Vector Spring Edition
- 2005
- 146.473 km
€ 7.950
Lees ook
Autotest

Deze auto's kwamen vanwege het verlangen naar een vijfde deur: Renault 20 vs. Saab 99 Combi-Coupé
Nieuws

Dit zijn de vijf goedkoopste occasions op lpg

Saab 9-5 Sport Estate 2.0t Griffin – 2009 – 272.524 km - Klokje rond
Vergelijkende test

Een Daf en een Saab tegen elkaar? Ook nog als stationwagon? Dat ging ooit prima!
Nieuws
