AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
'China dit jaar grootste markt voor Peugeot'
42
Tijden veranderen: waar Frankrijk traditioneel de grootste markt voor Peugeot was, lijkt China dit jaar het stokje al over te gaan nemen.
Matthieu Vennin, de manager voor Peugeot in China, voorspelt namelijk dat de plaatselijke verkopen dit jaar met 30 procent stijgen. Daarmee zouden ze op 370.000 stuks uitkomen. Vorig jaar verkocht Peugeot 289.600 auto's in Frankrijk en het merk verwacht niet een dergelijke stijging in het thuisland. Dat meldt Automotive News.
Peugeot profiteert daarbij van het succes van de 3008 en 301 op de Chinese markt. Het Franse merk verwacht dat deze 301, speciaal voor de groeimarkten ontwikkeld, de komende jaren de bestseller op de Chinese markt zal blijven.
Later dit jaar start Peugeot ook nog met de productie van de 408 (foto 2). Dat is een sedanversie van onze 308 met lange wielbasis. Die auto komt niet naar Europa.
PRIVATE LEASE Peugeot
Had je deze auto's al gezien?
Lees ook
Achtergrond
Te snelle elektrificatie grootste boosdoener problemen EV's en PHEV's, maar ook ADAS speelt rol
Nieuws
Weer terugroepactie Stellantis: probleem nokkenaskettingen 1.5 BlueHDi
Nieuws
Vernieuwde Peugeot 308: nieuw gezicht en nieuwe elektrische aandrijflijn
Autotest
Test: Peugeot e-5008 325 Dual Motor – Rijdt zeker beter dankzij twee elektromotoren, maar is duur
Nieuws