BMW xActivity concept
Indicatie BMW X3
BMW zal op de Detroit Motor Show begin januari een nieuw vierwielaangedreven prototype onthullen. De xActivity geeft aardig aan hoe de nieuwe X3 er uit zal gaan zien.
Meest in het oog springend is het grote open dak dat van de A-stijl doorloopt tot in achterklep. Door een extra versteving halverwege zijn een B- en C-stijl overbodig. Ook kenmerkend aan het design is de lange wielbasis in combinatie met de korte overhang voor en achter.
In het interieur vinden we zogenaamde slimme stoelen. Door toepassing van speciale materialen wordt de zitpositie bepaald door de druk die er op uitgeoefend wordt. Dit zou een elektrische stoelverstelling overbodig maken. Een andere slimme vinding is toegepast in de laadruimte. Als de achterklep geopend wordt, schuift de lading een stukje naar buiten, wat het uitladen moet vergemakkelijken.
Voor de aandrijving van de xActivity is gekozen voor de bekende 3,0-liter zescilinder lijnmotor met 231 pk. Rondom zijn forse 18-inch wielen gemonteerd met vóór banden in de maat 245/45 en achter 275/40.
De nieuwe X3 die veel met de xActivity gemeen zal hebben wordt naar verwachting geïntroduceerd op de IAA in Frankfurt in september 2003.