AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
BMW wil in 2017 100.000 EV's verkopen
Drie jaar voor op doelstelling
58
BMW wil volgens topman Harald Krüger in 2017 minstens honderdduizend elektrische auto's verkopen. Het bedrijf ligt volgens hem al goed op koers.
Krüger noemt de doelstelling in een interview in de Duitse krant Frankfurter Allgemeine. Eerder werd het doel van honderdduizend elektrische auto's nog voor 2020 gesteld.
"Aan het einde van dit jaar moet dat aantal verkocht zijn. In het eerste kwartaal hebben we er al twintigduizend verkocht, en in de loop van het jaar komen nog andere plug-in hybridemodellen op de markt", aldus Krüger.
Ook ziet de topman nog steeds een markt voor dieselauto's. Hij gelooft niet dat de schandalen en politieke debatten over de dieselfraude een vroegtijdig einde van de dieselauto zullen betekenen. "Niks wijst op de dood van de diesel. De schone diesel heeft nog een lange toekomst voor zich."
Krüger wijst erop dat in de cijfers niets is terug te zien is van eventuele terughoudendheid van consumenten. "Het aantal bestellingen is in maart opnieuw gestegen en de restwaarde van dieselauto's blijft stabiel, ondanks de schandalen."
PRIVATE LEASE BMW
Had je deze auto's al gezien?
Lees ook
Nieuws
Spelen maar: BMW geeft 50 procent korting op Individual-lakken
Nieuws
BMW M2 CS blijkt bloedsnel op Nürburgring
Reportage
Waarom de BMW X5 4.8is de M-badge best had mogen dragen
Nieuws
11 Europese autobouwers en toeleveranciers gaan samen software ontwikkelen
Nieuws